Teknik Hacim Kapısı

Teknik hacim kapısı, kendini soğutması gereken ekipmanların, jeneratörlerin, trafoların, elektrik odalarının, asansör makine dairelerinin, kazan dairelerinin kapısı olarak kullanılan kapı türüdür. Genelde kapı kanadında havalandırmayı amaçlayan boşlukların olduğu görülür. Odada hava sirkülasyonu olmak zorunda ise bu tür kapıların tercih edilmesi idealdir. Kapalı kaldığında hava basıncı ile çalışması problem teşkil edebilecek olan makinelerin hava akımı sayesinde sağlıklı şekilde çalıştığı görülür. İşte bu hava akımını sağlayan ünitelerden biri de teknik hacim kapısı olmaktadır.

Teknik hacim kapılarından geçişlerin yetkiye dayalı olması bu ünitelerin kontrol altında olmasını gerektirir. Bu yüzden hacim kapısı kendinden menfezli özellikte imal edilmektedir. Bu boşluklar içeriye herhangi yabancı bir canlının girmesini de önleyecek şekilde tasarlanmaktadır. Teknik hacim kapısı güvenli bir kilit mekanizması ile üretilmekte ve monte edilmektedir. Hava akımının sağlanması için de gerekli teknik çalışmalar yapılır.

Teknik Hacim Yangın Kapısı

Teknik hacim yangın kapısı iki özelliği birlikte taşımaktadır. Hem hava akımını sağlayacak şekilde hem de yangına dayanıklı olacak şekilde tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Jeneratör odaları veya binaların elektrik odaları gibi birimlerinde gerekli olan hava akımı için kapı kasasında bırakılacak boşluk ile soruna çözüm bulunmaktadır. Teknik hacim kapısı tüm yangın kapılarında olduğu gibi dışarı doğru açılacak şekilde dizayn edilir.

Yangın kapısı tasarımında kullanım amacı çok önemlidir. Hava akımı gerektiren yerlere teknik hacim kapısı monte edilir. Çift kanatlı olabileceği gibi tek kanatlı da olabilir. Bu tamamen odanın büyüklüğü ve içerideki hava akımına duyulan ihtiyaç ile ilgilidir. Kazan dairesi gibi tutuşma ihtimali olan ünitelerde yangın kapısının alevlere dayanıklı olmasının önemi tartışılamaz. Zarar görmemesi için imalat sürecinin teknik özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.

Teknik Hacim Yangın Kapısı Üretimi

Teknik hacim kapısı üretimi konusunda bu alanda tecrübe kazanmış yangın kapısı firmaları daha üst düzey sonuçlara erişmektedir. İmalatın gerekli teknik şartnamelere uygun olarak yürütülmesi, toplam kalite standartlarına riayet edilmesi gibi çeşitli unsurlara dayanarak yapılması, yüksek nitelik için şarttır. Bu yüzden kapı sektöründe uzmanlaşmış ve birçok kaliteli referansa sahip firmalar ile görüşmelisiniz.

Teknik hacim yangın kapısı üretimi son yıllarda giderek artmıştır. Üretimde teknik hacim kapısı genelde sac kullanılarak imal edilmektedir. Bunun sebebi hava akımına karşı kolay şekillendirilebilir olması ve yangına karşı dayanıklı olmasıdır. Tamamen elektrik ile ilgili hizmet veren binalarda estetik görüntü aranabilir ancak bodrum katında bulunan jeneratörler, kazanlar veya diğer tesisat odaları gibi birimler için estetik kaygı taşınmamaktadır. İşlevsel olması yetmektedir. Önemli olan hava akımını sağlaması, kilitli olması ve yangında direnç gösterebilmesidir.

Teknik Hacim Kapısı - Türk Door

Teknik Hacim Yangın Kapısı Fiyat

Teknik hacim yangın kapısı fiyat araştıran ve çoklu alım yapacak firmaların, ilgili yetkili servis ile görüşmesi önemlidir. Teknik konuların yüz yüze görüşülmesi, kapılar için farklı taleplerin elden iletilmesi fiyatlandırmanın sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca ödeme koşulları ile ilgili kampanyaları ve farklı seçenekleri firma satın alma temsilcisi ile görüşmek somut sonuca ulaşmaya yardımcı olur.

Profesyonel ekibimiz ile yıllardır hizmet ürettiğimiz sektörümüzde teknik hacim yangın kapılarında da önemli üretimler gerçekleştiriyoruz. Birçok binanın ilgili ünitelerinde kullanılmak üzere imal ettiğimiz teknik hacim kapıları uzun ömürlü olmakta ve yangına karşı son derece dayanıklı işlev göstermektedir.

Teknik göstergelere uygun olarak yaptığımız üretimlerimizin tamamı ilgili ulusal ve uluslar arası normlara ve standartlara uygun olmaktadır. Sertifikalı yangın kapıları ile binanızın ve işyerinizin en önemli ihtiyaçlarından birini yüksek kaliteli ile sunuyoruz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.