Apartman Giriş Kapısı

Apartman giriş kapısı tüm bina yöneticilerinin ve kat maliklerinin binanın girişinde güvenli olmasını istediği ana kapılar arasındadır. Bu kapı tercih edilirken en başta güvenlik özelliğine dikkat edilirken, daha sonra işlevsellik ve estetik kaygılar düşünülmektedir. Hem sağlam ve dayanıklı, hem otomatik açılma özellikli hem de estetik açıdan oldukça güzel duran apartman giriş kapılarının daha çok istendiği ve beğenildiği görülür. Bu yüzden bina ana giriş kapısı konusunda yöneticiler kapı üretimi yapan firmalar ile iletişime geçmek isterler.

Apartmanların giriş kapısının şifreli ve otomatik açılır nitelikte olması beklenir. Günümüzde çok az apartman kapısı eski usullerle manuel açılmaktadır. Artık gelişen modern dünyada üst katlardan bile otomatik olarak açılabilen ve kapı girişinde şifre girme özelliği olan apartman giriş kapısı türleri tercih edilmektedir.

Apartman Giriş Kapısı İmalatı

Apartman giriş kapısı imalatı hususunda çevrenizde size en yakın ve en uygun fiyatları veren firmayı ararsınız. Uygun fiyat her zaman en iyi tercih olmayabilir. Bu açıdan düşünecek olursanız apartman girişlerinde fiyatı uygun veren firma elbette sizi cezp edecektir ancak kapının istediğiniz süre boyunca dayanıklı olması ve işlevini yitirmemesi özelliğini taşıyıp taşımayacağından emin olamazsınız. Bu kaygılarla yola çıkarak maliyeti uygun kapı aramak yerine, beklentilerini tam olarak karşılayan ve uzun süre problemsiz kullanacağınız kapı modellerini bulmanız sizin için uzun vadede daha kazançlı olacaktır.

Apartman giriş kapısı imalatı yapan firmalar size belirli bir sür garanti vermektedir. Garanti süresi içinde meydana gelen teknik arızalar kapı firmasının güvencesi altında olmaktadır. Garanti süresi içinde ve geçtikten sonra bile size nitelikli periyodik bakım hizmeti verecek firmalar daha faydalı olmaktadır. Binadaki asansörler gibi giriş kapısının da belirli aralıklarla kontrolden geçirilmesi önemlidir. En azından daha sonra ortaya çıkacak problemlerin erken keşfedilerek giderilmesini sağlar.

Apartman Giriş Kapısı Modelleri

Apartman giriş kapısı modelleri son zamanlarda sağa-sola açılan otomatik modeller ile güvenliği sağlamak amacıyla daha farklı malzemelerden yapılan modeller üzerinden durulmaktadır. Bu konuda apartman yöneticisinin kat malikleri ile ortak görüş bildirmesi önemlidir. Genel olarak istenen kapı modelini tercih ederek güvenli, fonksiyonel ve dayanıklı kapılara sahip olabilirsiniz.

Bina yapım aşamasında iken mimari yapıya uygun modern modeller tercih edilir. Apartman giriş kapısı bir binanın görünen yüzlerinden biri olduğu için aynı zamanda estetik de olmalıdır. Bina rengine uygun seçilebileceği gibi, antrenin mimari yapısına uygun da seçilebilir. Bu yüzden bu konuda kapı firmalarındaki uzmanlardan faydalanmanız iyi olacaktır. Binanıza en uygun kapı modelleri için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Apartman Giriş Kapısı Fiyatları - Türk Door

Apartman Giriş Kapısı Fiyatları

Apartman giriş kapısı fiyatları, ebatları, yapılacak malzeme, tek kanatlı veya çift kanatlı olması ve içereceği fonksiyona göre belirlenmektedir. Farklı ölçülerdeki kapılar için fiyatlandırma ebatların göre yapılır. Kullanılacak malzeme apartman yetkililerinin bildireceği bilgiye göre kararlaştırılır. Ancak sizlere güvenlik anlamında danışmanlık da sunarak en iyi modelleri sunan firmaların görüşlerini dinlemelisiniz.

Apartmanlarda giriş kapılarının uzun süre dayanıklı olması, bir süre sonra arıza maliyeti çıkarmaması, işlevselliğini kaybetmemesi, elektrik kesintisinde nasıl açılacağının bilinmesi, bir malzeme taşırken veya ev taşırken nasıl açık kalınacağının bilinmesi önemlidir. Her yıl binlerce kapı kullanım hatası yüzünden işlevini yitirmekte ve arıza yaşamaktadır. Bu yüzden gerek apartman yöneticilerinin gerekse kat maliklerinin kapılar konusunda bilgilendirilmesi önem arz eder.

Kapı maliyetlerini sorgularken apartman giriş kapısı konusunda problemsiz ve sağlam şekilde uzun yıllar hizmet görmesi ilk göze çarpan şartlar arasında yer alır. Bir apartmanda yaşayanlar için, şifre girildiğinde açılması, otomatik olarak tekrar kapanması, dairelerden tuş ile açılabilmesi öncelik olarak aranmaktadır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.