Panikbarlı Yangın Kapısı

Panikbarlı yangın kapısı riskli durumlarda hızlı açılarak birçok canlının hayatını kurtaracak şekilde tasarlanmıştır. Yangın anında binayı hızlı şekilde terk etmek isteyen insanların sade bir dokunuşla açabildiği panikbarlı yangın kapıları, insanlara ihtiyacı olan hizmet sunmaktadır. Yangın kapısının kilit mekanizması olarak da işlev gören bu birim, yangından kaçanların kendilerini güvende hissetmelerini de sağlamaktadır. Panik barlar farklı modellerde üretilmekte olup, kapının türüne ve kullanıldığı binanın amacına uygun şekilde takılmaktadır.

Yangın kapısı dışarıdan kilitlidir ancak panikbar sayesinde içeriden çok rahat açılabilmekte; kapıya dokunulmadığı sürece kendiliğinden kapanıp yeniden dışarıdan açılmayacak şekilde kilitlenmektedir. Panik barlı yangın kapıları tek kanatlı ve çift kanatlı olacak şekilde kullanılabilmektedir. Kullanılacağı binanın özelliklerine göre yoğunluk göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir. Kanat sayısı kaç olursa olsun her iki kanatta da ayrı panik barlar bulunur.

Panik barlı Yangın Kapısı Nedir?

Panik barlı yangın kapısı yapıldığı malzeme itibariyle oldukça dayanıklı olmaktadır. Yangın kapıları bilindiği üzere 2 saate kadar dayanıklı yapılmaktadır. Yangında ortaya çıkan yüksek ısı derecelerine karşı dirençli olan ve binadaki insanların dışarı çıkabileceği kadar süreyle dayanabilen, zarar görmeyen, yanmayan ve duman sızdırmayan özellikleri ile hayat kurtarmaktadır. Yangından korunma önlemleri arasında yer alan tüm tedbirler arasında panik barlı yangın kapısı ve yangın merdivenleri önemli yer kaplamaktadır.

Binada bulunan yangın söndürme sistemlerinin kullanılamadığı veya yangının kontrolden çıktığı durumlarda insanların büyük bir panikle dışarı çıkmaya çalıştıkları görülür. Bunun en hızlı şekilde olmasını sağlayan panik barlı yangın kapısı olmaktadır. İmalat süreci başarı ile tamamlanmış yangın kapılarının ve panik barların yangına maruz kalmadıkları sürece uzun yıllar dayanıklı olarak kalmaktadır.

Ekonomik Panik barlı Yangın Kapısı - Türk Door

Panik barlı Yangın Kapılarının Özellikleri Nelerdir?

Panik barlı yangın kapılarının özelliklerinden en önemlisi ihtiyaç halinde hızlıca açılabiliyor olmasıdır. Yangın gibi büyük riskler içeren durumlarda seri hareket etmek, kapıya ulaşmak ve yine aynı serilikte kapıyı açabilmek önemlidir. Kendinizi binanın dışına ne kadar çabuk atarsanız tehlikeden o kadar çabuk kurtulursunuz ve kendinizi güvende hissedersiniz. Binanın kullanım amacı ve büyüklüğüne göre koridorlardan en kolay şekilde yangın kapısına ulaşmanız hedeflenir. Bunun için çeşitli uyarıcı ve yönlendirici levhalar kullanırken, panik bar yangın kapısının kolay açılmasını sağlar.

Panik bar bina içindeki kapıların kolları gibi çevirmek için efor sarf etmenize gerek kalmadan açılabilir. Hafif iterek panik barı hareket ettirebilir ve yangın kapısının açabilirsiniz. Ulaştığınız yangın merdiveninden kendiniz açık havaya atabilirsiniz. Böylece hem yangından kurtulmuş olursunuz hem de söndürme ekiplerinin tüm motivasyonlarını yangını söndürmeye harcamalarını sağlarsınız. Yangın anında binada canlı olması söndürme ve kurtarma ekiplerinin onların sağlığına öncelik vermesine neden olur. Bu da olası bir yangının büyümesi ve binanın tümünü tehdit eder hale gelmesine neden olabilir.

Panik barlı Yangın Kapılarının Özellikleri Nelerdir? - Türk Door

Panik barlı Yangın Kapısı Fiyat

Panik barlı yangın kapısı fiyatları kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi ile paraleldir. Çelik yangın kapıları ve panik barlar fiyat olarak biraz daha farklı seyrederken, alüminyum kapılar ve panik barlar ise daha farklı fiyatlandırılmaktadır. Piyasanın ve sektörün gereksinimlerine göre en yüksek kalitede üretilen yangın kapıları konusunda ilgili firmalar ile görüşmeden karar vermemelisiniz.

Son teknoloji ürünü olan panik barlı yangın kapıları yangın anında duman sızdırmadan, alevlere dayanabilmektedir. İnsanların en güvenli şekilde tahliye olmasına yardımcı olan bu kapıların uzun süre dayanıklı olması için bilimsel ve teknik bir üretim süreci geçirmesi önemlidir. Aynı zamanda periyodik bakımlarının da düzenli olarak yapılması herhangi bir paslanma, arıza veya işlev kaybına erken önlem alınması için gereklidir.

Paslanmaz Yangın Kapısı Fiyat - Türk Door

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.