Sistem Yangın Kapısı

Sistem odası kapısı binalarda elektronik araçların yönetim ve bağlantı panellerinin bulunduğu yönetim odası olarak kullanılan odaların sağlam, yangına dayanıklı ve duman sızdırmaz kapıları arasındadır. Zarar gördüğünde binanın tüm elektrik-elektronik sistemlerinin hasar alacağı ve yönetim-bilişim sistemlerinin kullanılamaz duruma geleceği bilindiğinden, sistem odalarının güvenli olması istenir. Binayı tehdit edebilecek en önemli risklerden biri olan yangınlardan sistem odalarını korumak için TSE onaylı sertifikalı kapılar kullanılmaktadır.

İsteğe göre farklı modeller kullanılırken müşterilerin talebine göre camlı sistem odası kapıları da kullanılabilmektedir. Önemli olan yangına karşı dayanıklı olması, alevlerden zarar görmemesi ve duman sızdırmamasıdır. Hassas olan elektronik aksamların zehirli gazlardan, dumandan ve yüksek ısıdan etkileneceği bilindiğinden bu olumsuz etkenlerin oda içine etki etmesi engellenir. Bu da bilimsel bir imalat sürecine ve profesyonel bir montaja bağlıdır.

Yangına Dayanıklı Sistem Odası Kapıları Üretimi

Yangına dayanıklı sistem odası kapıları üretimi yapan firmaların deneyimli ve referanslarının kuvvetli olması önem arz eder. Çünkü sistem odalarının korunması gerçek bir uzmanlık ister. Özellikle yüksek bütçe harcanan fabrikalar ve endüstriyel tesislerin sistem odaları çok daha iyi korunmak zorundadır. Hatta bazı sistem odalarına parmak izi ile girilmesi istenebilir. İşletme yetkilileri tarafından yüksek güvenlikli olması istenen sistem odaları konusunda profesyonel bir süreç takip edilmelidir.

Elektrik odası, elektronik odası, yangın söndürme sistemleri panel yönetim odası ve genel sistem odalarında yangına dayanıklı oda kapısı imalatı yapılmaktadır. Kanatları, kasası, yanmaz fitilleri, panik barı, otomatı, hidroliği, elektrostatik boyası ve izolasyon malzemesi olarak yüksek kalitede ürünlerin kullanılması son derece önemlidir.

Yangına Dayanımlı Sistem Odası Kapısı Özellikleri

Yangın dayanımlı sistem odası kapısı özelliklerini sayacak olursak yüksek ısıya dayanıklı olması ilk sırada gelir. Binada başlayan yangına uzun süre dayanarak, söndürme ekiplerine ihtiyaçları olan zamanı kazandırır. Müdahale ekipleri bir binadaki yangını söndürme çalışmalarında ilk olarak canlıların binadan tahliyesine öncelik verir, bunun ardından yüksek öncelikli birimleri kurtarmaya çalışır. İtfaiye ekipleri binanın tümünü tehdit eden yangını söndürmeye çalışırken, sistem odalarının zarar görmemesi için de gerekli önlemleri almaya çalışır.

Sistem odası kapısı kasası izolasyon malzemesi ile hazırlanır. Kanatları da aynı şekilde yüksek sıcaklığa belirli bir süre dayanacak kadar yalıtım malzemesi ile donatılır. Bu yangın kapısının fitillerinin hiçbir suretle duman sızdırmaması önemlidir. Elektronik ve elektrik birimlerinin dumandan bile zarar görmesinin önlenmesi gerekir. Bazı sistem odaları normalden çok daha büyük olabilmektedir. Bu tür odaların kapıları için ayrılan alan da dolayısıyla büyük olacaktır. Çift kanatlı sistem odası kapılarının da yalıtım olarak dayanıklı olması için gerekli güçlendirme çalışmaları yapılmak zorundadır.

Yangına Dayanıklı Sistem Odası Kapıları Üretimi - Türk Door

Sistem Odası Yangın Kapısı Fiyat

Sistem odası yangın kapısı fiyat da bu konuda talepte bulunacak kişilerin öncelikle araştırdıkları konular arasında yer alır. Yangın kapısı ihtiyacı olan binalar için yapılan görüşmelerde özellikleri ön plana çıktıktan sonra maliyet hesabı çok fazla düşünülmemektedir. Burada ön plana çıkan yüksek güvenlik özellikleridir. Çünkü bu kapı bir defa imal edilir ve monte edilir ancak uzun süreler sistem odalarını koruma işlevini yerine getirir.

Bu yüzdene önceliğiniz yangına dayanımlı olması, duman ve gaz sızdırmaması, acil durumlarda hızlı şekilde açılması, yalıtım konusunda güçlü olması, alevlere karşı direnç göstermesidir. Bu konuda uzmanlarımızın yardımı ile en yüksek güvenlikli kapıların özellikleri aktarılmaktadır.

Farklı modeller ve özelliklere sahip sistem odası kapısı türlerini işletmemizde inceleyerek ihtiyacınıza göre en uygun kapıları seçebilirsiniz. Güvenlik unsurunun öne planda olması gerektiğini iyi şekilde analiz eden uzmanlarımız ile en kaliteli kapılarla hizmetinizdeyiz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.