Paslanmaz Yangın Kapısı

Paslanmaz yangın kapısı günümüzde birçok sektörde kullanılan ve pas tutmayan özelliği ile uzun ömürlü olan yangın kapıları arasındadır. Beklenmedik bir şekilde hayatımızı tehlikeye sokan yangınlarda yüksek ısı direnci ile riski minimize eden yangın kapılarının paslanmaz olması çok önemlidir. Periyodik bakımlarında yeniden onarım maliyetlerinin yüksek olmaması için ilk alışta ve montajda kaliteli yangın kapılarına sahip olmak gerekir.

Yangından ortaya çıkan ısı basıncına karşı dayanıklı olan, otomatik kapanma özelliği ile tehlikesiz bölgeyi koruyan ve duman geçirmez fitilleri ile zehirli gazları tehlikeli bölgeye hapseden paslanmaz yangın kapıları birçok sektör için can kurtarıcı mahiyettedir. Yangın kapısı imalatından sonra montajı gerçekleşir. Montajından sonra kullanım ömrü başlamış olacaktır. Binanın insanlar tarafından veya iş alanı olarak aktif şekilde kullanılmaya başlamasından sonra paslanmaz yangın kapısının avantajları ortaya çıkmaktadır.

Periyodik kontrollerde en az maliyet çıkaran yangın kapısı türlerinden biri olan paslanmaz kapılar, suya ve neme karşı dayanıklı yapıları ile uzun süre işlevini yerine getirebilmektedir. Sadece yangında değil normal tehlikesiz zamanlarda da kış aylarında içerideki sıcağı dışarıya, dışarıdaki soğuğu içeriye aktarmama özelliği dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Paslanmaz Çelik Yangın Kapısı Üretimi

Paslanmaz çelik yangın kapısı üretimi suya, ateşe ve neme karşı en dayanıklı kapıları ürettiği için en ideal tercihlerden biri olmaktadır. Tür olarak paslanmaz yangın kapısı uzun süre kullanıldığı için maliyeti karşılamakta ve seçenekler arasında güçlü durmaktadır. Yangın kapılarının uzun yıllar geçse bile işlevini yapıyor olması çok önemlidir. Kapıların montajından belki 10 yıl sonra yangınla karşılaşılabilir. O günde bile paslanmaz yangın kapısı, çürümemiş olduğu için görevini yerine getirecektir. Hem insanların tahliyesi için hem de yangının zararlı etkilerinin arka tarafa yayılmaması için paslanmama özelliği önemlidir.

Son yıllarda üretilen tüm yangın kapılarında TS EN standartları gereği paslanmama özelliği bulunmak zorundadır ancak bazen üretimde yaşanan aksaklıklar yüzünden yangın kapıları bir müddet sonra nemden veya sudan dolayı paslanmaya ve çürümeye başlamaktadır. Bunun önlemini elbette henüz imalat aşamasındayken almak, doğru metaller kullanmak gerekir. Bu yüzden paslanmaz çelik yangın kapısı üretimi konusunda deneyimli firmalar ile görüşmelisiniz. Böylece uzun yıllar dayanıklı kalabilecek ürünlere sahip olabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Yangın Kapısı Üretimi - Türk Door

Paslanmaz Yangın Kapısı Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir?

Korozyona karşı dayanıklı üretilen, yüksek ısıyı ve yanan malzemelerden ortaya çıkan dumanı güvenli alana iletmeyen yangın kapısı türlerine paslanmaz yangın kapısı adı verilmektedir. En önemli özelliği nemden etkilenmemesi ve paslanmamasıdır. Paslanan yangın kapılarının çürüdüğü ve işlevini yerine getirmediği görülmektedir. Bu yüzden dayanıklı ve sağlam yangın kapıları için üretim sürecini başarılı geçiren firmalar ile iletişim kurmalısınız.

Yangın kapılarının tüm birimleri ile birlikte yangına karşı dayanıklı olması önemlidir. Bu yüzden aksesuarları ve diğer tüm parçaları ile yüksek kalitede bir üretim sonrası yangın kapısının montajında da bir hata yapılmaz ise uzun yıllar binanızdaki yangından korunmaya yardımcı olacak birimlerden biri olabilir.

Paslanmaz Yangın Kapısı Nedir? Ve Özellikleri Nelerdir? - Türk Door

Paslanmaz Yangın Kapısı Fiyat

Paslanmaz yangın kapısı fiyat konusunda ise müşterilerin genelde çok araştırma yaptığı görülmektedir. Elbette bütçenize göre yangın kapısı seçmek en doğal hakkınızdır ancak seçimde dikkat etmeniz gereken unsurlar olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. Bunlardan birincisi yangın kapısının maliyetinin sizi uzun süre farklı masraflara sürüklemeyeceğinden emin olmalısınız. Fiyatları cazip tutup her birkaç yılda bir bakım masrafı çıkaran yangın kapısı işinize yaramayacaktır. Bu yüzden maliyetten önce deneyimli yangın kapısı firmaları ile görüşerek bilgi almanız önemlidir.

Yıllardır sektörde olan ve birçok olumlu referans ile müşterilerini memnun eden firmamız, imalattan montaja ve periyodik bakım hizmetine kadar yangın kapısı ihtiyacı ile ilgili olan tüm süreçlerde sizlere yardımcı olmaktadır. Hizmetimiz sadece kapıların montajını ve teslimini değil, daha sonraki süreçlerde düzenli bakımlarını da içermektedir. Bu konuda yapılan sözleşme ile hem fiyatlar konusundaki cazip ödeme seçeneklerini hem de ihtiyacınız olan yangın kapılarının teknik özelliklerini aktarabilirsiniz.

Paslanmaz Yangın Kapısı Fiyat - Türk Door

Paslanmaz yangın kapısı ihtiyacı hemen hemen bütün sektörlerde geçerli olan bir durumdur. Özellikle nemli bölgelerdeki binalar, deniz kenarındaki tesisler veya yazlıklar gibi yangın kapısı ihtiyaçlarına paslanmaz yangın kapıları ile karşılık veriyoruz. Sizler de en kaliteli hizmeti ve fiyat teklifini almak için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.