Camlı Yangın Kapısı

Camlı yangın kapısı büyük binalarda birimler arasındaki geçişin güvenli olmasını sağlamak amacıyla tasarlanan ve yüksek ısıya dayanıklı yangın kapısı türleri arasındadır. Bina içinde kullanıldığı için yangın merdiveni kapılarından daha estetik olarak üretilir. İç mimari yapı ile bütünleşerek özel bir görünüm elde edilmesini sağlarken, diğer yandan yangında ortaya çıkan alevler ve dumanlar için de güvenlik sağlar. Kapının ana bölmesi camdan oluşurken yan kısımları ise yanmaz dayanıklı çelikten üretilmektedir.

Yangın kapıları kullanılacağı alanlara göre farklı özelliklerde olabilir. Dayanıklı olması nedeniyle birimler arasındaki geçişlerde insanlara kolaylık sağlar. Esas amaç insanların güvenli şekilde birimler arası geçiş yaparak yangın merdivenine ulaşmasını sağlamaktır. Ayrıca yangının gecikmesini sağlayarak da müdahale ekiplerinin yanan bölgeye erişmesi için zaman kazandırır. Duman tutma özelliği ile canlıların zehirlenmesini de önlemektedir.

Yüksek yalıtımlı olarak üretilen camlı yangın kapısı, yüksek ısının binanın her yerine dağılmasını önleyerek hem malzemeler hem de insanlar için güvenli bir alan oluşturulmasını sağlar. Bölme duvarların arasına yerleştirilen camlı yangın kapıları ile birlikte bölme duvarlar da aynı amaçla tasarlanırsa daha güvenli bir ortam elde edilmiş olacaktır.

Sertifikalı Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı

Sertifikalı yangın dayanıklı camlı yangın kapısı EN 1634-1, EN 1364-1, BS 476 standartlarına göre üretilmektedir. Uluslar arası geçerliliği olan bu sertifikalar ile camlı yangın kapılarımız dünyanın her yerinde yasal mevzuatlar açısından problem yaratmadan kullanılabilmektedir. Binadan tahliye edilmesi gereken insanların gerek kendi çabaları gerekse kurtarma ekiplerinin müdahalesi ile bu kapıların yardımı ile merdivenlere ulaştığı görülmektedir.

Sertifikalı yangın kapıları TSE standartlarına da uygun olarak üretilmektedir. Bu açıdan yapılacak yapı denetimlerinde ilgili yönetmeliklere uygun olduğu görülmektedir. Bu açıdan hem yangın güvenliğiniz için hem de yasal gereklilikler açısından camlı yangın kapısı tercihinize en iyi şekilde kaliteli tasarımlarımız ile karşılık veriyoruz.

Sertifikalı Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı - Türk Door

Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı Ölçüleri

Yangına dayanıklı camlı yangın kapısı ölçüleri binanın mimari yapısı göz önüne alınarak belirlenmektedir. Deneyimli yangın kapısı firmaları üretim öncesinde sağlıklı bir etüt çalışması ile ölçü almaktadır. Binanız için en iyi yangın kapısı tercihini uzmanlarımızın yardımı ile belirleyebilirsiniz. Bu konuda yangın alanında uzmanlaşmış personelimiz kapı ihtiyacı olan bölgelerin ölçüsün almakta, hangi tür kapıların daha faydalı ve kullanışlı olacağı konusunda rehberlik etmektedir.

E30, E60, E90 ve E120 niteliğindeki kapılar ile binanızdaki üniteler arası güvenliği sağlayabilirsiniz. Yangının başladığı bölgede yerel olarak kalması ve diğer alanlara yayılmadan söndürülmesi kolaylığını camlı yangın kapısı sayesinde elde edebilirsiniz. Genel olarak 90-120 dakika arası dayanıklı kapılar ile hem tahliye sistemini başarılı şekilde sağlayabilir hem de söndürme işlemi için müthiş bir süre averajı kazanabilirsiniz.

Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapı Sistemleri Teknik Özellikleri

Yangına dayanıklı camlı yangın kapı sistemleri teknik özellikleri bakımından, çoğu kez ihalelerdeki teknik şartnameler ile detaylandırılmaktadır. Yangına dayanıklı camlı yangın kapılarının teknik olarak istenen özellikleri malzeme, doğrama, cam, boya, sertifika, projelendirme, montaj, hırdavat özellikleri, menteşe, kilit, iç kol, panik bar, push bar, basma kol, dış kol, kapı kapatıcı, kapı operatörü, kapı altı giyotin, elektrikli kilit karşılığı, elektromanyetik kilit ve kapı tutucular olmaktadır.

Kapı kasasının hangi malzemeden istendiği, doğramanın alüminyum veya çelik mi olacağı, beklenen sertifikasyonlar, camın kalınlığı, projelendirmesi, menteşelerin özellikleri, kilitleri panik barlar gibi aksesuarların niteliklerinin hepsi teknik özellikler kapsamında değerlendirilmektedir. TSE standartlarında üretilen tüm kapı kasaları, camlı yangın kapıları ve diğer ürünlerimizle kalitenin merkezi olmaya devam edeceğiz.

Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapı Sistemleri Teknik Özellikleri - Türk Door

Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı Fiyatları

Yangına dayanıklı camlı yangın kapısı fiyatları yukarıda sayılan teknik özelliklerde istenenlere göre değişmektedir. Doğrama türüne, istenen cam kalınlığına göre farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Müşterilerin talebine göre ödeme ve istenen aksesuarlara göre fiyatlandırma politikamız ve cazip ödeme seçenekleriyle hizmetinizdeyiz.

Fiyatlandırmada tek kanat ve çift kanat isteği de etkili olmaktadır. Camlı yangın kapıları, ahşap yangın kapıları, ekonomik yangın kapıları, paslanmaz yangın kapıları ve sac yangın kapıları çeşitlerimiz ile en kapsamlı hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Sektörümüzde yıllardır biriktirdiği deneyim ile müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden firmamızın yüksek standartlarda kaliteli ürünlerini görmeden ve fiyatları konusunda teklif almadan kararınızı vermeyiniz.

Yangına Dayanıklı Camlı Yangın Kapısı Fiyatları - Türk Door

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Türk Door
Web Tasarım: Veli KARABOĞA

  • Hamide Mah Güller Sok B4 Çekmeköy/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.